Rusça Yeminli Tercüman « Bursa Alternatif – Bölgenin ve Ekonominin Nabzı

Bursa’ya 800 kişilik istihdam

BURSA, EKONOMİ, GÜNDEM, OTOMOBİL

Köylerinin geleceği olacaklar

BURSA, EKONOMİ, Genel

Rusça Yeminli Tercüman

Bu haber 09 Ekim 2020 - 15:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Rusça, dünya üzerinde sınırlı bir coğrafyada konuşulan bir dildir; fakat yine de bu dil, dünyada en çok konuşulan yedinci dil olma özelliğine sahiptir. Bu dilin konuşulması da öğrenilmesi de son derece zordur. Alfabesi farklı olan bu dilin öğrenimi yüksek bir çaba gerektirir ve Rusça dilinde uzmanlaşmak büyük bir zorluktur. Bu dilde çevirmenlik ve tercümanlık yapmak diğer dillere göre daha zordur. Bursa Rusça yeminli tercüman çalışanlarının bulunduğu en uzman kadro, Bursa Çeviri Tercüme’de bünyesindedir.

Dünyanın en zor dil grubu Doğu Slav Dilleri ailesidir. Bu ailede bulunan Sırpça, Bulgarca, Lehçe ve Çekçe gibi dillerin hepsi Rusça’ya nazaran daha kolay dillerdir. Rusça, dünya üzerinde öğrenimi en zor olan dildir. Rusya, eskiden daha büyük bir ülkeydi; bu nedenle Rusça, Rusya’nın yanı sıra Ukrayna, Kazakistan ve Belarus’ta da konuşulmaktadır. Bu ülkelerin bazıları hala Rusça dilini resmi yazışmalarında kullanmaktadır.

Rusça çevirilerde en zorlayıcı kısım alfabe değişimidir. Rusça, Kiril alfabesini kullanmaktadır. Bu dilde yapılan çevirilerde Latin alfabesine çeviri yapmak büyük ölçüde bir uzmanlığı şart koşar. Rusça çevirilerde uzmanlık gerektiren bir diğer konu çekimlerdir. Rusçada bir dilin neredeyse 10 farklı çekimi olabilir. Bu durum çeviri işlemlerini daha da zor bir hale sokar. Bir kelime, cümle içerisinde kullanıldığı yere göre farklı çekimlere uğrar ve farklı anlamlara sahip olur. Doğru bir çeviri işlemi için çeviri yapan kişinin Rusçayı anadili kadar iyi bilmesi gerekir.

İş amaçlı seyahatlerin yoğun olduğu Rusya’ya vize başvurusu yapılırken belgelerin Rusça olması şart koşulmaktadır. Vize başvurusu yaparken hazırladığınız belgelerin bir uzman tarafından Rusçaya çevrilmesi, konsolosluk kapısında geçirdiğiniz süreyi azaltacaktır. Bu belgelerde yapılan en ufak bir hata dahi vakit kaybınıza neden olacaktır.

Rusya, Türkiye’nin ticari ilişkilerinin güçlü olduğu bir ülkedir. Bu ülke ile yapılan iş toplantılarında yeminli bir Rusça tercümanının sizinle olması, işlerinizi kolaylaştıracaktır. Daha önce de bahsedildiği üzere Rusçada her kelime oldukça fazla çekime sahiptir. Doğru çekim yapılmayan bir kelime, yanlış anlaşılmalara neden olabilir. Vurgu yanlış yapılan bir kelime yüzünden iş süreçleriniz zarar görebilir. Rusçaya anadili kadar hakim olan yeminli bir tercümanla ise hiçbir yanlış anlaşılmaya mahal vermez ve iş süreçlerinizi aksaklık olmadan tamamlarsınız.

Bilimsel veya ticari bazda bütün Rusça çeviri ve tercüme işlerinizi, bir uzmanla ile çalışarak tamamlarsanız hangi alanda olursa olsun işleriniz daha hızlı bir biçimde ilerler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
https://www.bursa.bel.tr/reklam/?w=728